Dziś naszą szkołę odwiedziła asp. Natalia Brzozowska z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, która spotkała się z uczniami klas III–VI. Tematem spotkania była przemoc rówieśnicza – jak ją rozpoznać, jak reagować i jak jej zapobiegać.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym różni się konflikt od przemocy, jakie mogą być formy agresji (także tej w sieci), a przede wszystkim – gdzie szukać pomocy, gdy ktoś doświadcza krzywdy.
Spotkanie było ważną lekcją odpowiedzialności, empatii i szacunku wobec innych. 💙
Dziękujemy pani Natalii za ciekawą i pouczającą rozmowę oraz zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa wśród naszych uczniów!
Katarzyna Oleniacz


W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.