Nasza trzydniowa wycieczka była niezwykle intensywna, pełna atrakcji i niezapomnianych przeżyć!
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni – najstarszą kopalnię soli w Polsce, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaliśmy fascynującą historię tego wyjątkowego miejsca oraz zobaczyliśmy niezwykłe podziemne komory. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie uczestniczyliśmy w dwóch ciekawych lekcjach muzealnych. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Muzeum Iluzji, które dostarczyło nam mnóstwo zabawy i zaskakujących doświadczeń.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Przeszliśmy Drogą Królewską, podziwialiśmy Rynek Główny oraz słynny Dzwon Zygmunta. Mieliśmy również okazję zobaczyć niezwykłe Wahadło Foucaulta, które w ciekawy sposób pokazuje ruch obrotowy Ziemi. Odwiedziliśmy także Kopiec Kościuszki, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Krakowa i okolic. Była to doskonała okazja do poznania historii jednego z największych bohaterów narodowych Polski.
Trzeciego dnia odwiedziliśmy malowniczy Zamek w Pieskowej Skale, imponujące ruiny zamku w Ogrodzieńcu oraz niezwykłą Pustynię Błędowską.
Każde z tych miejsc zachwyciło nas swoją historią, pięknem i wyjątkowym klimatem.
To były trzy dni pełne wiedzy, przygód i wspólnie spędzonego czasu. Wycieczka była wspaniała, bardzo intensywna i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wspomnień!
Tekst, zdjęcia i filmik:
Agnieszka Wańca
Agnieszka Wańca


W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.